Femei OK     Forum     Femei OK pe Facebook
Bun venit, Vizitator
Vă rugăm să vă autentificaţi sau să vă înregistraţi. Aţi uitat parola?

Care este cel mai bun roman pe care l-ati citit?
(1 vizualizează) (1) Vizitator
Du-mă josPagina: 1
Topic: Care este cel mai bun roman pe care l-ati citit?
Utilizator absent   ema27
Fresh Boarder

Apăsaţi aici pentru a vedea profilul utilizatorului
Care este cel mai bun roman pe care l-ati citit? acum 3 ani, 6 luni
Haideti sa facem pentru o clipa abstractie de literatura clasica. Prin urmare va provoc!
De exemplu, unul dintre cele mai patrunzatoare romane citite de mine a fost Tatal celuilalt copil
Ultima editare: 27/03/2014 16:23 de ema27.
Pentru a putea posta un mesaj este necesar sa va autentificati.
Utilizator absent   anasmile
Fresh Boarder

Apăsaţi aici pentru a vedea profilul utilizatorului
Re: Care este cel mai bun roman pe care l-ati citit? acum 3 ani, 5 luni
Hmmmm, eu personal am fost fascinata inca din liceu de romanul “Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi”….mi se pare un roman atat de bun, cu scene din razboi ca pe timpuri si in acelasi timp o poveste de dragoste care aduce foarte mult cu timpurile pe care le traim, iubire, gelozie. Cred ca este un roman care trebuie citit, niciodata nu este prea tarziu si apoi sa vezi filmul.

Un alt roman la fel de bun este “Dama cu Camelii”, o poveste de dragoste uimitoare despre un tânăr cu un venit modest, de familie bună şi cu studii înalte dar amator de pariuri şi de picanterii, si o femeie întreţinută şi mult curtată de majoritatea tinerilor de viţă nobilă din Paris. Cei doi se cunosc chiar in perioada cand Marguerita este grav bolnava si decid sa-si traiasca povestea de dragoste, sa renunte la luxul cu care era obisnuita. Intre cei doi intervine tatal lui Armand, care isi foloseste toata puterea sa ii desparta, si in final reuseste. Merita sa citesti cartea, e fascinanta, restul povestii o sa il afli pe parcurs. Lectura placuta!
P.S: Uite si un link cu o mica descriere- webcultura.ro/dama-cu-camelii/
Pentru a putea posta un mesaj este necesar sa va autentificati.
Du-mă susPagina: 1
Forum FemeiOK.rodescărcaţi ultimele mesaje direct pe desktop-ul dumneavoastră

Ultimele comentarii